Údolí Alpbachtal a Wildschönau

Poklidné lyžařské středisko

V lyžařské oblasti Alpbachtal čeká na lyžaře široká nabídka různorodých lyžařských terénů. Na freeride jezdce, kteří nejraději jezdí mimo vyznačené a upravované sjezdovky, tu čekají nejen tři perfektní svahy, ale také spousta možností na svazích spadajících pod areál Inneralpbach. Alpbachtal leží jen několik kilometrů od dálnice, spojující tyrolskou metropoli Innsbruck a Kufstein na hranicích s Německem.

Z nejvyššího bodu skiareálu Alpbachtal, horní stanice lanové dráhy Hornlift 2000, se před návštěvníky otevírá úžasný pohled na nedaleké vrcholky Alpbachtalu, Zillertalu a Rofanu. Od zimy 2012 – 2013 je areál propojen kabinkou s údolím Wildschönau, ležícím směrem na západ. Propojením vznikl velký lyžařský areál, pojmenovaný Ski Juwel. Celková délka sjezdovek v oblasti se blíží 150 kilometrům a k přepravě lyžařů vzhůru na svahy tu funguje téměř 50 lanovek.

Děti vítány

V oblasti Alpbach je pochopitelně myšleno i na nejmenší lyžaře. Na Hornbodenu, v Reith im Alpbachtal a v Inneralpbachu byly vybudovány cvičné louky, připravené zvláště pro ty nejmenší. Jezdí tu pohyblivé koberce a speciální dětské vleky. Ty jim usnadní jejich první nesmělé sjezdařské obloučky. Existence těchto zařízení je důvodem, proč je oblast v okolí Alpbachtalu často vyhledávaná rodinami s malými dětmi.

Spousta aktivit

Dobře připravené tratě tu najdou i vyznavači běžeckého lyžování. K dispozici tu mají skoro 30 kilometrů upravovaných stop jak pro klasický styl, tak i bruslení. Běžecké stopy se táhnou nejen podél údolí, ale i o něco výše na hřebenech. Je pouze otázkou osobních preferencí a fyzické kondice konkrétního jedince, jakou trasu si vybere a na kolik si troufá.

Stejně příznivé zde panují podmínky i k pěší turistice. Krásná krajina i horské hřebeny doslova uchvátí. Velmi oblíbené jsou zdejší výšlapy na sněžnicích. Díky nim je možné se přes zasněžená prostranství dostat k dobře ukrytým místům, odkud je úžasný výhled na blízké vrcholky hor a okolní krajinu. Velice populární jsou též noční tůry s pochodněmi.

Do nedaleké oblasti Wildschönau se řadí vesničky Niederau, Oberau, Auffach a Thierbach. Díky své nadmořské výšce zaručují dobré sněhové podmínky po celou zimu. Sezóna lyžování tady trvá od poloviny měsíce prosince až do začátku dubna. K ubytování mohou turisté využít jednak kapacity apartmánových domů, ale i cenově dražších čtyřhvězdičkových hotelů se stravou. Velmi pohostinní ubytovatelé bývají častým důvodem, proč se sem turisté mnohdy vrací každým rokem.

Rubriky

GiottoPress by Enrique Chavez