Lyžařské terény v Brandnertalu

Západní okraj Rakouska

Lyžařská oblast v údolí Brand (německy Brandnertal) se řadí spíše mezi menší či středně rozsáhlé rakouské lyžařské oblasti. Leží ve spolkové zemi Vorarlbersko na hranici mezi Rakouskem, Švýcarskem a Lichtenštejnskem. Brandnertal je tvořen dvěma menšími středisky Bürserberg a Brand.

Sjezdového lyžování si v oblasti Brandnertal mohou lyžaři užívat na necelých 55 kilometrech sjezdovek. Technicky nenáročných tratí je jen asi 20 kilometrů, 30 kilometrů tvoří středně obtížné sjezdovky a jen 3 kilometry se řadí mezi nejtěžší, černě značené sjezdovky.

Lyžařská infrastruktura

O pohodlnou dopravu návštěvníků vzhůru na svahy se stará 14 moderních lanovek a vleků. Obě obce, Bürserberg i Brand, se nacházejí ve výšce asi 1.700 metrů nad mořem a jsou vzájemně propojené lyžařskou houpačkou. Při přejezdu mezi nimi tak není třeba sundavat lyže. Vzhledem k nadmořské výšce 1.000 – 2.000 metrů, ve které se zdejší sjezdovky nalézají, mají lyžaři téměř 100%-ní záruku skvělé sněhové pokrývky během celé sezóny. Lyžařská sezóna trvá v okolí Brandu od prosince do konce dubna.

Místní četnost lyžařských terénů dle obtížnosti bude lidově řečeno sedět hlavně lyžařským začátečníkům, rodinám s dětmi a středně zkušeným lyžařům. Ani příznivci snowboardingu v oblasti Brandnertal nebudou o nic ochuzeni. Teprve nedávno tu byl postaven nový snowpark, ve kterém si mohou zájemci vyzkoušet četné překážkové trasy a skoky.

Dokonalý odpočinek

Ani běžci na lyžích se v údolí u obce Brand nebudou nudit. Denně je tu pro ně připravováno téměř 35 kilometrů tratí, určených k běhu na lyžích. Na turisty čeká v oblasti Brandnertal udržováno téměř 50 kilometrů značených turistických cest.

V údolí Brandnertal se dbá více na kvalitu než na kvantitu. Z toho důvodu sem rádi opakovaně směřují lyžaři hledající klid a odpočinek. U lanovek neexistují dlouhé fronty a návštěvníci Brandnertalu si tak mohou vychutnávat fascinující výhledy na panoramatickou krajinu bez zdlouhavého čekání.

V lokalitě Brandnertal se nachází několik vyhlášených lyžařských škol, které se specializují na děti již od 4 let věku. Ani o zábavu mimo sjezdové tratě zde není nouze. Na turisty zde čeká kupříkladu 5 kilometrů dlouhá sáňkařská dráha, možnost nočního lyžování, bruslení, curling nebo projížďky na saních.

Po celém dni na svazích lyžaři jistě ocení zdejší mnohé horské restaurace, centrum s wellness službami a pro mladší klientelu tu funguje i diskotéka.

Rubriky

GiottoPress by Enrique Chavez