Katschbergské lyžování

Všudypřítomná pohoda

Jet lyžovat do lyžařské oblasti Katschberg zahrnuje lyžování na svazích v nadmořských výškách od 1.600 do 2.200 metrů. Skiareál leží na hranicích Korutan a Salcburska nedaleko dálnice A10, spojující města Salzburg a Villach. Vesnice Katschberghöhe je ideálním místem jak pro nadšené lyžaře, tak obdivovatele okolní přírody. Katschberg si zamilovali i turisté, hledající během své zimní, ale i letní dovolené v Alpách, pohodu a klid.

Do Katschbergu se lyžaři často rádi vracejí strávit tu své zasloužené dny volna a odpočinku. Nekonečný seznam možností vyžití, které oblast Aineck / Tschaneck nabízí, jen dokládá univerzalitu a různorodost střediska Katschberg. Snowboarding, alpské lyžování, běh na lyžích, noční lyžování, sáňkování, snowtubing, jízda na saních tažených koňmi, bruslení, procházky na sněžnicích. To vše jsou aktivity, které mohou turisté v Katschbergu provozovat a jejichž výčet tím v žádném případě nekončí.

Oberlungau

Přepravu lyžařů na sjezdovky zprostředkovává 16 v nedávné době vybudovaných lyžařských vleků. Ty zajišťují plynulou přepravu osob bez dlouhých front. Zdejší lyžařsky spojené hory Aineck a Tschaneck, spolu s dalšími vrcholy Fanningberg a Grosseck – Speiereck, tvoří rozsáhlou lyžařskou oblast Oberlungau. V ní platí jeden jednotný skipas.

Středisko Katschberg disponuje celkem 70 kilometry jak jednoduchých modrých sjezdovek, tak náročných červených sjezdovek, posazených vysoko v horách. Každý den tu povrch sjezdovek stahují 2 desítky nově pořízených sněžných roleb.

Katschberg je schopen dále nabídnout přes 25 kilometrů udržovaných zimních turistických tras. Kdo se po nich vydá za poznáním bližšího i vzdálenějšího okolí, bude si moci bezezbytku vychutnat zdejší působivou krajinu. Do hůře přístupných míst s hlubokým sněhem jsou organizovány túry na sněžnicích s profesionálním horským vůdcem.

Příznivci běžeckého lyžování naopak ocení 40 kilometrů dobře udržovaných běžkařských tras, vedených skrze region Katschberg. Ve výšce okolo 1.700 metrů se dokonce nachází trasa o délce přesahující 15 kilometrů, určená těm zdatnějším.

Dětská radost

Pro děti je v Katschbergu přichystána sáňkařská dráha Gamskogelhütte – Katschberg, která na délku měří více než 1.5 kilometru. A dospělí jim nemusejí závidět, neboť vždy v úterý a v sobotu je možné vyzkoušet si noční sáňkování, během kterého si i oni užijí spousty legrace. Sáně je pochopitelně možné vypůjčit přímo u dráhy.

Dospělé bezpochyby potěší dětský svět Katschi´s Kinderwelt, kde je v provozu dětský vlek. Tady se ty nejmenší lyžaře dobře postarají a zábavnou formou je uvedou do tajů sjezdového lyžování.

Unavený lyžař, který by chtěl v oblasti Katschberg po náročném dni zrelaxovat, může navštívit veřejný krytý bazén v blízké oblasti Lungau či využít wellness centrum v Mariapfarru.

Rubriky

GiottoPress by Enrique Chavez