Stubai

Ledovec nedaleko Innsbrucku

Rakouské údolí Stubai, jež končí stejnojmenným ledovcem, leží asi čtyřicet kilometrů jižně od známého tyrolského města Innsbruck. Celková plocha, kterou ledovec zaujímá v průběhu zimní sezóny, činí zajímavých dvanáct kilometrů čtverečních. To řadí tento lyžařský areál na první místo žebříčků ledovců s největší zasněženou plochou v celém Rakousku. Příznivci sjezdového lyžování si v oblasti Stubai mohou užívat svůj oblíbený sport v průběhu celého kalendářního roku.

Díky příznivému složení přírodního ledovcového sněhu na svazích v areálu Stubaiského ledovce a v jeho okolí se tu v libovolný den sezóny vždy nacházejí perfektně připravené sjezdové tratě. V nabídce oblasti Stubai je 51 kilometrů lehkých tratí, 35 km červených tratí a dokonce i 3 kilometry černých tras, které rozhodně neurazí ani ty nejagresivnější jezdce.

Nekonečná zimní zábava

Boardeři se tu mohou těšit na nově vybudovaný boarderpark s moderními atrakcemi. Zkušení lyžaři tu zase najdou hned dvě sjezdovky, homologované FIS k závodům ve sjezdovém lyžování. Na soutěživé jedince tu pak čeká sjezdovka, na níž se měří čas.

Též příznivci severského lyžování si v okolí Stubaiského ledovce přijdou na své. Přímo na ledovci Stubai je udržován a upravován 4.5 kilometru dlouhý běžecký okruh. Vynikající sněhové podmínky zde čekají jak na lyžaře, tak na běžce na lyžích, od začátku října až do začátku června.

Lahůdkou pro ty, kteří rádi jezdí mimo značené a upravované tratě, je zdejších 20 km červených neupravovaných svahů. Milovníci jízdy ve volném terénu tu prožijí adrenalinovou jízdu v závějích čerstvého prašanu.

Méně zdatní lyžaři, kteří preferují jednodušší svahy, se nejčastěji vydávají na takové sjezdovky, jako jsou Schaufelschuss, Eisjochferner a Gamsgartner.

Zdatnější a zkušenější jezdci pak cestují přímo do ledovcového areálu, ze kterého se do údolí vine lyžařská lahůdka v podobě 10 km dlouhého sjezdu Wilde Grube.

O plynulou přepravu lyžařů se v oblasti Stubai stará 24 lanovek a vleků, které je z údolí přepraví ještě několik desítek metrů nad kótu 3.000 metrů nad mořem.

Rubriky

GiottoPress by Enrique Chavez