Rakouský Semmering

Historie lyžování

Rakouské městečko Semmering ve východní části země dostalo svůj název kolébka zimních sportů zcela opodstatněně. Zdejší hora s názvem Stuhleck vysoká bezmála 1.800 metrů prý byla prvním vrcholem, který byl již v roce 1891 pokořen na prvních lyžích.

Značným plusem lyžařského střediska Semmering je jeho dobrá dostupnost z většiny území České Republiky. Už po několika hodinkách, strávených v autě se dá ocitnout v krásné zasněžené krajině, v níž se dá prožít pohodová zimní dovolená. Ačkoliv se Semmering nachází na východním okraji alpského pohoří, nejedná se o žádné druhořadé lyžařské středisko. V Semmeringu se dokonce pořádají závody Světového poháru na FIS homologovaných závodních sjezdovkách. Početná moderní sněhová děla se v případě potřeby postarají o výborný stav sněhu na svazích a lyžařům zaručují dlouhou sezonu.

Lyžařská infrastruktura

Svůj um a jezdecké dovednosti pilují sjezdaři v Semmeringu na červených, jednoduchých a technicky obtížných sjezdovkách. A dokonce i carvingoví nadšenci a snowboardeři si tu určitě najdou své oblíbené svahy.

Na sjezdovky vozí příznivce bílého sportu pohodlné 4 až 6-ti sedačky. Většina z nich má i průhledný kryt pro případ nepříznivého počasí. Po cestě vzhůru si mohou návštěvníci zařádit na téměř 25 tisících metrech dlouhých, výborně připravených svahů. K dispozici jsou pochopitelně půjčovny kompletního lyžařského vybavení a také školy lyžování.

Díky značnému množství lehce zvládnutelných tratí si lyžařské středisko Semmering oblíbily rodiny s malými začínajícími lyžaři. V jejich případě je pak lichá obava, že by se tu jejich ratolesti nudili. Pestrá nabídka technicky nenáročných cvičných svahů se postará o skvělé lyžařské zážitky jak pro ty nejmenší, tak jejich dospělý doprovod.

Rodiče bezesporu uvítají, že jejich děti mohou využívat i bezplatný vlek ve formě kouzelného koberce. Ten má délku úctyhodných 54 metrů.

Doplňkové aktivity

V obci Spital am Semmering je k pobavení a rozptýlení jeho návštěvníků v průběhu zimního období připraveno kluziště, curlingové dráhy, krytá hala na tenis a dokonce dva zastřešené bazény. K všeobecné pohodě malých dětí přispívá i velká sáňkařská dráha a oblíbená snowtubingová dráha, na níž si mohou děti se svými rodiči prodloužit den o další hodiny plné legrace a zábavy. Je totiž plná nejrůznějších průjezdů a magických světelných efektů a v noci je uměle osvětlena. Turisté tady zažijí skutečně nevšedním zážitkem a to se týká nejen těch malých.

Jako každé správné zimní středisko, i okolí Semmeringu láká po náročném dni, stráveném na místních svazích, k posezení v některé ze zdejších horských chat. Návštěvníci Semmeringu též rádi navštěvují 30 metrovou vyhlídku Hirschenkogel, kde se dá za dobrého počasí kochat úžasným pohledem na Alpy.

Rubriky

GiottoPress by Enrique Chavez