Rakouský Semmering

Historie lyžování

Rakouské městečko Semmering ve východní části země dostalo svůj název kolébka zimních sportů zcela opodstatněně. Zdejší hora s názvem Stuhleck vysoká bezmála 1.800 metrů prý byla prvním vrcholem, který byl již v roce 1891 pokořen na prvních lyžích.

Značným plusem lyžařského střediska Semmering je jeho dobrá dostupnost z většiny území České Republiky. Už po několika hodinkách, strávených v autě se dá ocitnout v krásné zasněžené krajině, v níž se dá prožít pohodová zimní dovolená. Ačkoliv se Semmering nachází na východním okraji alpského pohoří, nejedná se o žádné druhořadé lyžařské středisko. V Semmeringu se dokonce pořádají závody Světového poháru na FIS homologovaných závodních sjezdovkách. Početná moderní sněhová děla se v případě potřeby postarají o výborný stav sněhu na svazích a lyžařům zaručují dlouhou sezonu.

Lyžařská infrastruktura

Svůj um a jezdecké dovednosti pilují sjezdaři v Semmeringu na červených, jednoduchých a technicky obtížných sjezdovkách. A dokonce i carvingoví nadšenci a snowboardeři si tu určitě najdou své oblíbené svahy.

Na sjezdovky vozí příznivce bílého sportu pohodlné 4 až 6-ti sedačky. Většina z nich má i průhledný kryt pro případ nepříznivého počasí. Po cestě vzhůru si mohou návštěvníci zařádit na téměř 25 tisících metrech dlouhých, výborně připravených svahů. K dispozici jsou pochopitelně půjčovny kompletního lyžařského vybavení a také školy lyžování.

Díky značnému množství lehce zvládnutelných tratí si lyžařské středisko Semmering oblíbily rodiny s malými začínajícími lyžaři. V jejich případě je pak lichá obava, že by se tu jejich ratolesti nudili. Pestrá nabídka technicky nenáročných cvičných svahů se postará o skvělé lyžařské zážitky jak pro ty nejmenší, tak jejich dospělý doprovod.

Rodiče bezesporu uvítají, že jejich děti mohou využívat i bezplatný vlek ve formě kouzelného koberce. Ten má délku úctyhodných 54 metrů.

Doplňkové aktivity

V obci Spital am Semmering je k pobavení a rozptýlení jeho návštěvníků v průběhu zimního období připraveno kluziště, curlingové dráhy, krytá hala na tenis a dokonce dva zastřešené bazény. K všeobecné pohodě malých dětí přispívá i velká sáňkařská dráha a oblíbená snowtubingová dráha, na níž si mohou děti se svými rodiči prodloužit den o další hodiny plné legrace a zábavy. Je totiž plná nejrůznějších průjezdů a magických světelných efektů a v noci je uměle osvětlena. Turisté tady zažijí skutečně nevšedním zážitkem a to se týká nejen těch malých.

Jako každé správné zimní středisko, i okolí Semmeringu láká po náročném dni, stráveném na místních svazích, k posezení v některé ze zdejších horských chat. Návštěvníci Semmeringu též rádi navštěvují 30 metrovou vyhlídku Hirschenkogel, kde se dá za dobrého počasí kochat úžasným pohledem na Alpy.

Rubriky

GiottoPress by Enrique Chavez

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat