Na lyže do Nauders

Lyžování ve třech státech

V Rakousku, na trojmezí mezi spolkovou zemí Tyrolsko (německy Tirol), Itálií a Švýcarskem, se doslova schovává známá lyžařská oblast. Ta současně zasahuje do všech tří dříve jmenovaných evropských zemí. Jde o rakouské středisko Nauders, vesničku St. Valentin na území Itálie a konečně Schöneben, ležící ve Švýcarsku. Celá lyžařská oblast tedy nabízí jedinečnou možnost lyžování ve 3 zemích současně a to samozřejmě na jeden skipas. K přepravě mezi jednotlivými středisky Nauders, Schöneben a St. Valentin, které jsou od sebe vzdálené jen asi 5 kilometrů, slouží pravidelné skibusy.

Na lyžaře zde čeká více než 100 kilometrů nejrůznějších sjezdových tratí. Vzhledem k nadmořské výšce, v jaké se všechna střediska nacházejí, může oblast svým návštěvníkům garantovat téměř dokonalé podmínky pro sjezdové i běžecké lyžování po celou zimní sezónu. Skvělým zážitkům z pobytu v Alpách tak určitě nebude během celé zimní sezóny v rakouském Nauders nic chybět.

Sjezdovky

Vyznavači obtížných černých a červených sjezdovek si zde budou připadat jako v lyžařském nebi. Perfektní lyžařské podmínky pro zkušené sjezdaře nabízí hora Tschayeck. Z ní se vinou dolů do údolí ty nejagresivnější tratě z celé oblasti. Zdejší sjezdovka s největší délkou měří úctyhodných 9 kilometrů. Sjezdaři, kteří se rozhodnou tuto trať vyzkoušet, překonají při lyžování na tomto svahu skoro 1 a půl kilometru výškového rozdílu.

Z celkového počtu 110 kilometrů sjezdových tratí v Nauders je asi 1/4 obtížných černých sjezdovek, které budou vyhovovat těm nejzkušenějším sjezdařům. Téměř 50 kilometrů jsou středně obtížné tratě, které potěší středně pokročilé sjezdaře a konečně téměř 40 kilometrů tratí je technicky nenáročných modrých.

Doplňkové aktivity

Na běžce na lyžích v Nauders čeká přes 90 kilometrů udržovaných běžeckých tratí, kde mohou svůj oblíbený sport provozovat jak začátečníci, tak běžci preferující bruslařský styl. Ve výšce 1.500 metrů nad mořem dokonce vede trasa pro běžecké lyžování z jižního Tyrolska až do švýcarského Scuolu.

Nauders v západním Rakousku rozhodně nestrádá nedostatkem přírodního sněhu. Podobně je tomu ve většině skiareálů v tomto regionu. Návštěvníci Nauders se tak rozhodně nemusejí obávat, že si třeba z lyžování na jaře moc neužijí. Ale pro případ, že by přírodní nadílka sněhu nebyla dostatečná, tady mají připravené zasněžovací zařízení s dostatečnou kapacitou.

Vyznavače freestyle lyžování a boardery určitě nadchne halfpipe u stanice lanovky Bergkastel. Protože byla dráha postavena dle parametrů pro vrcholné závody ve snowboardingu, dokonale prověří schopnosti a dovednosti i těch nejlepších jezdců.

Dalším, turisty trávícími zimní dovolenou v Nauders hojně navštěvovaným místem, je 8 kilometrů dlouhá sáňkařská dráha. Ty bývá oblíbeným výletním cílem zejména rodičů s dětmi, ale spoustu zábavy si tu užije každý. Dráha je mimochodem nejdelší dráhou v celé spolkové zemi Tyrolsko.

Místní nezapomněli ani na občerstvení lyžařů během lyžování. Na sjezdovkách se nachází celá řada občerstvovacích zařízení. Mezi nejvyhlášenější patří restaurace u stanice Bergkastel, která se nachází ve výšce 2.200 metrů. Jedná se o zrekonstruovanou panoramatickou restauraci s překrásným výhledem na masivy hor a dobrým jídlem, takže si lyžování můžete zpestřit i zajímavým gastronomickým zážitkem a úžasným výhledem.

Rubriky

GiottoPress by Enrique Chavez

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat