Lyžování v Loferu

Na hranici s Německem

Městečko Lofer a jeho okolí je známým alpským rekreačním střediskem na severu Rakouska s dlouholetou tradicí, výbornou kuchyní a nadstandardní kvalitou poskytovaných služeb v oblasti ubytování. Lofer se rozkládá přímo u hranice Rakouska se Spolkovou republikou Německo a do jednoho z nejpopulárnějších německých lyžařských středisek Berchtesgadenu je to odtud jen asi 15 kilometrů vzdušnou čarou směrem na západ.

V obci Lofer a přilehlých vesničkách stojí řada pensionů, hotelů a prázdninových bytů. Oblast navštěvují především ti, kdož touží po kvalitní zimní dovolené v rakouských Alpách. Mezi znalci Rakouska se ví, že zdejší lyžařská střediska lyžařům umožňují jedno z nejkvalitnějších lyžování v celém Rakousku.

Obec leží ve spolkové zemi Salcbursku u jejího severního okraje a patří do rekreačního regionu Saalachtal. Nalézá se v nadmořské výšce 630 metrů. Dominantou Loferu je impozantní štít Loferer Steinberg, který se šplhá vzhůru hned za hranicí obce a jeho vrchol leží v nadmořské výšce 2.513 metrů.

Obklopeni horami

Lofer obklopují horská pásma Loferer Gebirge a Reither Gebirge. Ze severní strany sem zasahuje výběžek Chiemgauerských Alp a na západě, na silnici spojující Lofer se St. Johann in Tirol, pak leží sedlo s názvem Pass Strub. Centrem městečka protéká říčka Saalach, podle které dostalo údolí Saalachtal své jméno.

Lofer ovšem není jen zimní středisko! Je též dokonalým místem k prožití letní dovolené v rakouských Alpách. Pěší turistika, jízda na kole okouzlující přírodou nebo čas strávený u čisté vody říčky Saalach dodají energii na dny následující.

Lofer je i dobrým výchozím místem pro poznávání severní části Rakouska. Cestovatele určitě potěší blízkost často navštěvovaných rakouských míst, k nimž patří město Salzburg, známé zimní středisko Zell am See, již zmiňovaný Berchtesgaden v Německu nebo slavný Kitzbühel.

Rubriky

GiottoPress by Enrique Chavez