Lyžování v regionu Osttirol

Nejvyšší hory Rakouska

Oblast s názvem Osttirol leží v jižní části spolkové země Tyrolsko. Hraničí s dalšími spolkovými zeměmi Korutany a Salcburskem a na jihu sousedí s Itálií. Při pohledu na úchvatná panoramata masivů Hohe Tauern a Kamische Alpen, které region Osttirol obklopují, se až tají dech. Jde o nejvyšší vrcholky Alp v celém Rakousku.

Za dobré viditelnosti lze z hor oblasti Osttirol spatřit úctyhodných 60 alpských vrcholů, jejichž výška přesahuje 3.000 metrů. Krásný je odtud výhled na vůbec nejvyšší horu Rakouska Grossglockner. Jeho vrchol se nachází ve výšce 3.798 metrů nad mořem. Blízký Grossvenediger, druhá nejvyšší rakouská hora, dosahuje výšky 3.674 metrů. Majestátnou siluetu vytváří i vzdálenější vrcholky Dolomit, ležící už na území Itálie. Kdo již někdy podobný výhled zažil, určitě potvrdí, že už kvůli němu se stojí za to do oblasti Osttirol vypravit.

Kals – Matrei

Centrum oblasti Matrei patří do známého skiareálu Kals – Matrei. Okolní lyžařské obce Virgen, Prägraten a Kals lákají lyžaře na své kvalitní a každý den upravované sjezdové tratě.

O přepravu návštěvníků na začátky sjezdovek se v regionu Osttirol stará 65 lyžařských vleků. Ty lyžařům umožňují svižnou a pohodovou dopravu bez zbytečného čekání. Celková délka sjezdových tratí dosahuje přes úctyhodných 320 kilometrů a bezesporu uspokojí srdce každého zkušeného sjezdaře i začátečníka.

Ze všech svahů je 95 kilometrů modrých, technicky nenáročných sjezdovek. Téměř 200 kilometrů jsou velice oblíbené, méně náročné červené tratě. A konečně přes 50 kilometrů tvoří nejnáročnější černé sjezdovky pro zdatné lyžaře.

Skutečným bonbónkem je dvanáct kilometrů dlouhý sjezd z vrcholu Cima Ross. V případě, že lyžaře omrzí jízda na lyžích, je jim k dispozici řada vedlejších zimních aktivit. K nim patří paragliding, projížďky na koňmi tažených sáních, výpravy po okolí na sněžnicích a výlety s pochodněmi.

V oblasti se dá pořídit skipas SkiHit, který platí ve skiareálech Matreier Goldried, Kalm am Grossglockner, celém Východním Tyrolsko a též korutanský skiareál Mölltaler Gletscher a Ankogel. Druhou možností je skipas Top SkiPass Gold, který je platný ve všech skiareálech Východního Tyrolska a Korutan.

Oblast Osttirol je oblíbena i u běžkařů. Těch do Osttirol směřuje každým rokem velké množství, neboť zde na ně čeká více než 50 kilometrů udržovaných běžeckých stop. Svým schopnostem odpovídající stopu tu najdou jak úplní začátečníci, tak i zkušení sportovci.

Rubriky

GiottoPress by Enrique Chavez