Lyžařská oblast Bad Kleinkirchheim

Příjemné lázně

Lázeňské město Bad Kleinkirchheim je k nalezení v rakouské spolkové zemi Korutansko. Svým návštěvníkům nabízí během zimy nejen dostatek sněhu, ale hlavně výbornou infrastrukturu k alpskému lyžování.

V Bad Kleinkirchheimu čeká na lyžaře historicky nejstarší pohoří Evropy, nádherná příroda a bohatá fauna. Dostatek sněhu, slunce, sjezdovky všech druhů obtížnosti a především bazény s horkou geotermální vodou jsou typickým znakem lyžařské oblasti Bad Kleinkirchheim. Na turisty dále čekají rozmanité možnosti noclehu, udržované a dobře značené běžecké stopy, četné stezky pěší turistiky a v neposlední řadě i několik sáňkařských drah.

Relaxace a odpočinek

Náročnou klientelu tu byl vybudován wellnesskomplex Römerbad (Římské lázně). Tento komplex se řadí k absolutní špičce toho, co mohou wellness zařízení nejen v městečku Bad Kleinkirchheim, ale dokonce v celém Rakousku, svým hostům nabídnout. Mezi další známé místní termální lázně patří kupříkladu i lázně svaté Kateřiny.

Lyžařská oblast Bad Kleinkirchheim poskytuje svým návštěvníkům kromě wellness a lázní i stovky kilometrů sjezdových tratí. Jejich nabídka sahá od mírně pokročilých až po tratě, na kterých se budou dobře cítit zkušení jezdci. Celý areál je sice pojat v poklidném duchu, jak již bývá v lázních zvykem, ale i tak se tu nacházejí i 2 tratě Světového poháru. Jedna z nich nese jméno po legendě z Rakouska Franzi Klammerovi. Kromě vleků a tratí, určených k běhu na lyžích, zde na rekreanty čekají i rozmanité možnosti zábavy po lyžování, které se tady říká aprés ski.

Na snowboardery v okolí městečka Bad Kleinkirchheim také myslí. Kvůli nim tu byl vybudován snowboarderland a half-pipe. Freestyle lyžaři zase určitě ocení boardercrossovou dráhou a další atrakce. Ti nejmenší se mohou těšit na rozlehlý dětský lyžařský svět.

Své si v Kleinkirchheimu najdou i běžkaři. Ti tu mohou křižovat krajinu po velkém množství tras s úchvatným výhledem na okolní vrcholky hor.

Region v okolí Bad Kleinkirchheimu je dobrou volbou i pro kulinářské znalce. Dokonce i po této stránce je lázeňské městečko proslavené. Za návštěvu určitě stojí některý z místních hostinců, kde mají návštěvníci možnost ochutnat regionální pochoutky a speciality.

Rubriky

GiottoPress by Enrique Chavez