Dachstein – West a Lammertal

Lyžování pod Dachsteinem

Lyžařská oblast Dachstein West, rozkládající se směrem na severozápad od vrcholu Dachstein, patří mezi největší lyžařské regiony spolkové země Horní Rakousko. Díky své pozici poblíž Dachsteinského ledovce zde panují hodně dobré a především stabilní sněhové podmínky. Návštěvníci si tak mohou v regionu Dachstein West užívat dostatku přírodní sněhové pokrývky na svazích od konce listopadu až do jarních měsíců.

Oblast se skládá z celkem 7 středisek. K těm nejvýznamnějším se řadí vesničky Gosau, Annaberg a Russbach. Tato tři střediska jsou také vzájemně propojena lanovkami, takže je možné mezi nimi přejíždět bez nutnosti sundavat lyže. Celá oblast Dachstein West může lyžařům poskytnout téměř 120 kilometrů kvalitně připravených a zasněžovaných sjezdovek.

Pohodové lyžování

Vzhledem k poměrně mírným svahům je Dachstein West ideální destinací pro zimní dovolenou v Alpách hlavně pro středně a též méně zkušené sjezdaře. Region si též oblíbily mladí rodiče, neboť si tu mohou vychutnávat pohodové lyžování spolu se svými ratolestmi. Právě kvůli dětem tu fungují dětské školičky se školenými instruktory.

Region však skýtá velice dobré podmínky i k lyžování zkušenějších jezdců. Ve všech skiareálech se dají najít i poměrně prudké a těžké sjezdovky, které rozhodně neurazí ani ty nejlepší sjezdaře. Zájemci se pak mohou vydat na tratě na carvingový styl jízdy.

Gosau, Russbach a další

Středisko Gosau je neodmyslitelně spojené s blízkými horami Hornspitz a Zwieselalm. Nejlepší sněhové podmínky jsou, díky orientaci zdejších sjezdových tratí na severozápad, na vrcholu Russbach. Zde se také nalézá rozsáhlý funpark pro příznivce snowboardingu a adrenalinové jezdce. Okolí Krippensteinu je naproti tomu mezi lyžaři známé jako jedno z vůbec nejlepších míst k jízdě ve volném terénu na území Rakouska.

Lyžování je samozřejmě možné v celé oblasti Dachstein West na jednotný pas. Poznávacím znamením této části Rakouska jsou velmi prostorné, středně těžké sjezdovky. Ty se v mnoha případech táhnou skrze husté lesy. Ve vyšších pasážích jsou pak především otevřené zasněžené stráně, nabízející krásný výhled na okolní hory a krajinu.

Kromě lyžování a dalších zimních aktivit nabízí oblast i kulturní zážitky. Hojně je v tomto rakouském regionu navštěvováno středověké městečko Hallstatt. To leží na břehu stejnojmenného Hallstattského jezera. Populárním výletním místem jsou též císařské lázně Bad Ischl.

Lammertalské údolí, s délkou bezmála 45 kilometrů, se nachází na opačné straně oblasti Dachstein West. K jeho hlavním lyžařským střediskům patří městečka Annaberg, Abtenau a St. Martin.

Rubriky

GiottoPress by Enrique Chavez