Dachstein – Schladming

Nejbližší ledovec

Lyžařská oblast Schladming – Dachstein je mezi příznivci lyžování proslavena hlavně díky svým výtečným sjezdovkám a excelentním bežeckým stopám. V centru všeho dění je městečko Schladming a ne příliš vzdálená vesnička Ramsau pod Dachsteinem. Ty tvoří sportovní centra regionu Dachstein – Schladming.

Nejdůležitější devizou Schladmingu je unikátní lyžařská houpačka. Ta zahrnuje 4 sousedící vrcholy Hauser Kaibling, Planai, Hochwurzen a Reiteralm. Mezi všemi se dá přejíždět bez nutnosti vyzout se z lyží. Pokud ale někdo dává přednost jízdě skibusem, dopravu zde zajišťují komfortní lyžařské autobusy. Ty jezdí v rámci lyžařského pasu zdarma.

Planai a spol.

Doslova z centra Schladmingu vede kabinová lanovka, která vyveze lyžaře na až nahoru na vrchol hory Planai. Odtud vede zpátky do Schladmingu sjezdovka dlouhá 4 kilometry. Její konec je vhodný spíše pro zdatnější lyžaře, neboť tu na ně čeká těžká černá FIS trať, na které se pravidelně jezdí noční slalom, započítávaný do Světového poháru ve sjezdovém lyžování. Kdo naopak sjezdování bůhvíjak nefandí, může nedaleko odtud vyzkoušet sáňkařskou dráhu, která má jak denní, tak i noční provoz.

Oblast patří k pěti nejlepším lyžařským centrům v Rakousku. Mezi turisty z Čech a Moravy se těší oblibě především kvůli blízkosti od státní hranice. Vzdálenost od hraničního přechodu s ČR do městečka Schladming činí necelých 300 km.

Ramsau am Dachstein

Pro děti jsou zde lyžařské vleky a školičky, takže i ti nejmenší budou mít během dne co dělat. Maskotem střediska a oblasti je ještěr Kali, kterého tu je možné potkat téměř na každém kroku. Ti nejmenší děti určitě využijí speciální vleky a pojízdné koberce, takže rodiče si mohou být jisti, že o bezpečí jejich dětí je postaráno.

Velkým plusem Ramsau am Dachstein je jeho skokanský můstek. Ten je využíván sportovci nejen k tréninkům, ale také k závodům. Již 2x bylo toto alpské městečko dějištěm Světového poháru, což svědčí o jeho kvalitách nejen v oblasti sjezdového, ale také severského lyžování a sdružených závodů.

Po náročném dni, prožitém na svazích, přijde jistě vhod odpočinek v plaveckém bazénu. Ten je v provozu v samém centru Ramsau. Večer si turisté mohou užít též v některé ze zdejších restaurací a ochutnat speciality tohoto kraje. V průběhu dne se pak návštěvníci rádi procházejí zimní krajinou a kochají se pohledem na majestátný ledovec Dachstein.

Rubriky

GiottoPress by Enrique Chavez